Kā atpazīt artrītu?

Artrīts ir sāpīga un progresējoša locītavu slimība, kas diemžēl ir plaši izplatīta mājas suņiem. Lai arī visbiežāk tas piemīt vecākiem suņiem, artrīts var tāpat skart arī jaunākus dzīvniekus, jo īpašu tādus, kuriem ir ģenētiska nosliece attīstīt šo slimību.

Suņu artrīta pazīmes

Suņu artrīta klīniskās pazīmes parasti uzrodas pakāpeniski un ar laiku tās lēnām pasliktinās. Pirmie simptomi bieži ir tik grūti ievērojami, ka pat acīgākie saimnieki varētu palaist tos garām. Kā lai īsti tad atpazīst suņa artrītu? Eksistē vairākas pazīmes, kas var liecināt par to, ka Jūsu mīlulim ir artrīts.

 • Klibošana;
 • Ierobežota aktivitāte;
 • Nespēja uzkāpt pa kāpnēm;
 • Nespēja iekāpt mašīnā, gultā u.c.;
 • Neveiklums;
 • Grūti atrast ērtu stāvokli vai vietu, kur sēdēt, gulēt;
 • Stīvums kājās (īpaši no rītiem vai pēc gulēšanas);
 • Atpalikšana pastaigās;
 • Atteikšanās no aktīvām rotaļām;
 • Sāpošo locītavu košana vai laizīšana;
 • Smilkstēšana no sāpēm, kas rodas, sunim pieskaroties;
 • Agresijas izrādīšana, pieskaroties locītavām;
 • Apetītes samazināšanās;
 • Redzamas locītavu deformācijas;
 • Pastiprināta miegainība;
 • Depresija;
 • Izmaiņas gaitā – pastiprinātas rūpes par kādu no ķepām.

Ar artrītu sirgstošie suņi vairāk laika pavada atpūšoties vai guļot, kas var izraisīt svara palielināšanos. Ja slimība ir skārusi vienu locītavu, tas var veicināt artrīta attīstību arī citās ķepās, jo tās tiek pakļautas lielākam svaram nekā parasti (klibošanas dēļ).

Dažām suņu šķirnēm, kurām ir nosliece attīstīt elkoņu osteohondrozi un displāziju (labradori retrīveri, bernes ganu suņi, rotveileri u.c.), gurnu displāziju (daudzas šķirnes), ceļa bļodiņas dislokāciju (mazo suņu šķirnes) vai krustenisko saišu plīsumu (daudzas šķirnes), tāpat ir palielināts deģeneratīvā artrīta attīstības risks.

Brīvi klaiņojošajiem suņiem piemīt lielāks traumatisko ievainojumu iegūšanas risks, kas palielina artrīta attīstības iespēju ievainojuma vietās. Dzīvnieki ar lieko svaru, strādājošie suņi un īpaši sportiskie suņi ir pakļauti līdzīgiem riskiem. Lielo, smago suņu šķirnes arī ir pakļautas artrīta attīstības riskam. Konsultējieties ar Jūsu veterinārārstu, ja esat pamanījuši kādas izmaiņas suņa uzvedībā!

dog arthritis
Cilmes šūnu terapija suņu artrītam

Suņu artrīta ārstniecība

Eksistē daži preparāti, kas var palīdzēt samazināt suņa kaulu blīvumu, bet tas ne vienmēr garantē ārstniecības procesa veiksmīgumu. Dažos gadījumos var tikt norīkots medicīnas plāns ar mērķi izveidot no jauna kaula zudumus, veidojot speciālu diētu, kura satur dzīvniekā iztrūkstošās vielas. Tas var palēnināt slimības progresu, taču ne vienmēr tas apstādinās slimības progresu pilnībā.

Animal Stem Cell Therapy has 90% success rate
Dzīvnieku cilmes šūnu terapijas efektivitāte sasniedz 90%

Daudz veiksmīgu rezultātu ir novērojami suņu cilmes šūnu izmantošanā. Mēs piedāvājam Medrego CaniCell produktu suņu artrīta un osteoartrīta ievainojumu ārstniecībai, kurš satur allogēnās (no vesela donora iegūtas) mezenhiālās audu šūnas. Šīs cilmes šūnas tiks transplantētas vietās, kur suns izjūt vislielākās sāpes, lai atjaunotu ievainotos audus un kaulus.

Cilmes šūnu terapija suņiem ir ārstniecisks process, kura efektivitāte ir pierādīta visur pasaulē, izārstējot vairāk nekā 10 000 dažādus suņus. Daudzi eksperti ir apstiprinājuši suņu cilmes šūnu terapijas drošību un efektivitāti – eksperti ir snieguši informāciju, ka ārtnieciskā procesa rezultativitātes līmenis ir ļoti augsts (līdz pat ~90%).

Rezultāti un ieguvumi

Allogēniskās, standartizētās un lietošanai gatavās Medrego CaniCell sniedz šādus ieguvumus:

Lai iegūtu mezenhimālās šūnas individuālam dzīvniekam, ir nepieciešama neinvazīva procedūra
Medrego CaniCell risinājuma sagatavošanai tiek izmantotas šūnas, kas iegūtas no vesela un jauna donora
Iekaisuma un sāpju mazināšana sunim
Īpaši viendabīga mezenhimālo šūnu populācija, kas iegūta, izmantojot īpašu šūnu iegūšanas un sagatavošanas tehnoloģiju
Tūlītēja šūnu pieejamība to transplantācijai
Uzlabota suņu kustība (samazināts sāpju līmenis, samazināta klibošana un stīvums)
Ilgtermiņa reģenerācijas efekts un pirmie rezultāti ir pamanāmi jau pēc 2 nedēļām
Mūsu produkts uzrāda augstu rezultativitātes līmeni (~90%)
*Saistību atruna: Medrego reģeneratīvās medicīnas produkti nav klasificējami kā medicīniskie produkti** vai veterinārās zāles. Medrego produkti satur sterilas dzīvnieku mezenhimālās audu šūnas, kas ir paredzētas lietošanai tikai dzīvniekiem. Produkts ir izgatavots pēc veterinārārsta pieprasījuma. 
** Definīciju veterinārajām zālēm  Eiropas Savienībā var atrast 2. pantā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2004/28/EK, grozījums Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2001/82/EK.