Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Cilmes šūnas ir īpašas ar to spēju transformēties dažāda veida audos, tostarp kaulos, taukos, aknās un tā tālāk. Tās dabiski veidojas organismā un tās tiek novirzītas uz ievainotajiem ķermeņa apgabaliem, kur tās ātri sāk darboties, atjaunojot ievainotos audus. Pētījumi ir parādījuši, ka šīs cilmes šūnas palīdz atjaunot ievainotos skrimšļu un kaulu audus, tās samazina iekaisuma un sāpju līmeni, izārstē bojātās šūnas, pasargā no tālākajiem šūnu bojājumiem, kā arī veicina aktīvu audu reģenerāciju.

Cilmes šūnu terapija ir pilnībā dabiska terapija – ķermenis pats sevi ārstē ar nelielu mūsdienu tehnoloģiju palīdzību.

Cilmes šūnu terapija tiek veiksmīgi izmantota visā pasaulē dažādu suņu, kaķu, zirgu un pat kamieļu ārstniecībai. Tāpat cilmes šūnas tiek izmantotas arī dažādu cilvēku slimību ārstniecībā.

Cilmes šūnu terapija var sniegt ārstniecisku palīdzību šādām kaitēm:

  • Cīpslu un saišu ievainojumi suņiem, kaķiem un zirgiem;
  • Ortopēdiskas problēmas;
  • Artrīts suņiem (kā lieliska alternatīva ilgtermiņa pretsāpju zāļu lietošanai, kam piemīt tikai sāpju nomācoši efekti);
  • Atlabšana (pēc operācijām vai vecuma simptomu aizkavēšanai);
    Imunomodulācija (šūnu reģenerācijai, enerģijas atjaunošanai, rezultātu uzlabošanai, u.c.)
  • un vēl virkne citu problēmu, kurām šobrīd nav daudz pētījumu (deģeneratīvā mielopātija, gingivīts, nieru slimības gala stadija, aknu un nieru traucējumi, alerģija, zarnu iekaisums, plaušu fibroze, imūnmodulēta hemolītiska anēmija, atopija, mugurkaula traumas u.c.).

Cilmes šūnu terapija dzīvniekiem komerciāli ir pieejama kopš 2004. gada. Kopš tā laika ir veikti neskaitāmi uzlabojumi un pētījumi šajā jomā.

Medrego uzsāka cilmes šūnu izpēti 2010. gadā, un mēs esam izstrādājuši inovatīvus un tirgus situāciju mainošus risinājumus. Mēs uzsākām savu darbību ar zirgu cilmes šūnu ārstnieciskajiem risinājumiem, taču šobrīd mēs piedāvājam arī ārstnieciskos risinājumus suņiem, kaķiem un jebkuram citam dzīvniekam.

Ārstniecisko risinājumu drošība ir mūsu galvenā prioritāte. 

Mūsu vispopulārākajā allogēniskā (no donora šūnām iegūtā) cilmes šūnu terapija nerada nekādu risku pat taukaudu iegūšanas procesā. Produkts ir gatavs tad, kad tas ir vajadzīgs lietošanai. Mūsu produkts saturs jaunas un veselīgas cilmes šūnas, kas ir pārbaudītas no visām iespējamām slimībām, un šo šūnu sagatavošanas process tiek veikts saskaņā ar mūsu ISO sertifikācijas protokolu.

Autologās (no dzīvnieka – pacienta šūnām iegūtās) cilmes šūnu terapijas lielākais risks ir vispārējās anestēzijas izmantošana, kas nepieciešama, lai iegūtu taukaudus, no kuriem tālāk tiek iegūtas cilmes šūnas. Mūsu partnerklīnikas vienmēr veic pilnu pirmsanestēzijas asins testu un izmanto visdrošāko pieejamo anestēziju. Parasti taukaudi tiek ievākti aptuveni 30 minūšu laikā.

Cilmes šūnu terapija dzīvniekiem tiek izmantota visā pasaulē, un veterināri šajos miljonos dzīvnieku – pacientu nav novērojuši nekādas blakusparādības.

Lai iegūtu vairāk informācijas par drošumu, lūdzu, dodieties uz Zinātne un Publikācijas sadaļu.

Nē, tavs suns, kaķis vai zirgs nevar būt par vecu cilmes šūnu terapijai.

Lielākā daļa dzīvnieku, kas tiek ārstēti ar cilmes šūnu terapiju, cieš no vecuma izraisītām slimībām, kā, piemēram, artrīta un osteoartrīta. Vairāk nekā 50% suņu, kas tiek ārstēti ar cilmes šūnu terapiju, ir vecumā no 8 un vairāk gadiem.

Šis ir vēl viens no iemesliem, kāpēc mēs iesakām izmantot jauna un vesela donora (allogēnās) šūnas – ir pierādīts, ka šādām šūnām piemīt īpaši aktīvas reģenerācijas spējas, kā arī tās ir augstas kvalitātes un standartizētas.

Cilmes Šūnu terapija sniegs Tavam dzīvniekam atvieglojumu no sāpēm jau pēc pāris dienām līdz pāris nedēļām. Tomēr efekts būs novērojams ilgtermiņā kā reģenerācijas un uzlabojumu process. 

Arī Tavs veterinārārsts saskatīs uzlabojumus ultrasonogrāfijā jau pēc aptuveni 2 nedēļām.

Ieteiktie raksti:

Questions and answers about the stem cell therapy for animal treatmentAnimal Stem Cell Therapy: Questions & Answers

We gathered some frequently asked questions about animal stem cell therapy and provided some answers.

Autologous vs. Allogeneic – which one to choose?

Allogeneic (donor-derived) and autologous (own-derived) stem cell therapies – which one to choose and why?

Horse tendon and ligament injury treatment with stem cells3 common equine injuries & ways to treat them

Three common types of equine tendon and ligament injuries and how veterinarians treat them.