Kā šūnu terapija strādā?
for veterinarian

Šūnu terapijas aktīvā sastāvdaļa ir mezenhimālās cilmes šūnas (MCŠ) – tās ir pieaugušas multipotentās cilmes šūnas, kurām piemīt potenciāls reģenerēt deģenerētu skrimsli, kas savukārt novērš rētaudu veidošanās procesu. MCŠ tāpat piemīt trofiski, imunosupresīvi, pretiekaisuma un anti-apoptotiski efekti, un tās aktivē paša ķermeņa cilmes šūnas, modulējot vietējo vidi un tādējādi stimulējot lokālo audu atjaunošanos. Spēja veidot skrimsli, zemā imūngenicitāte un zināmie pretiekaisuma efekti padara no tauku audiem iegūtās cilmes šūnas par izcilu rīku skrimšļa ārstēšanai.

Allogēnā šūnu terapija

Medrego CaniCell un EquiCell* ir efektīvi cilmes šūnu terapijas produkti, kuri satur allogēnās, no vesela donora iegūtas mezenhimālās cilmes šūnas (MCŠ). Šie produkti ir standartizēti un ērti uzglabājami saldētavā.

Allogēnās šūnu terapijas priekšrocība ir tā vienkāršā lietojamība – produkts ir gatavs lietošanai uzreiz, kad ir radusies pēc tā vajadzība, to vienkārši vajag izņemt no ledusskapja un atkausēt.

Lai iegūtu šūnas allogēnās šūnu terapijas produktam, sirgstošo pacientu nav nepieciešams pakļaut ķirurģiskam procesam, jo šis produkts satur cita, jauna, enerģiska un vesela dzīvnieka šūnas.

Allogēnā šūnu terapija palīdz ārstēt vairākas dažādu dzīvnieku slimības un ievainojumus.

Cilmes šūnu terapija suņiem palīdz ārstēt šādas kaites un ievainojumus:

  • Artrītu un osteoartrītu
  • Cīpslu, saišu un krustojumu ievainojumus un iekaisumus
  • Cīpslu, saišu un krustojumu pārrāvumus un plīsumus
  • Displāziju un citas ortopēdiskas problēmas
  • Klibošanu un nepareizu kaulu saaugumu
  • Veselības stāvokli pēc operācijām un ievainojumiem

Cilmes šūnu terapija zirgiem palīdz ārstēt šādas kaites un ievainojumus:

 

Autologā šūnu terapija

Šūnu terapijas produkts, kurš satur no paša pacienta tauku šūnām iegūtas (autologās) MCŠ, kas sniedz reģeneratīvu efektu.

Autologās šūnu terapijas sagatavošanas laiks ir 2-3 nedēļas, un šī risinājuma efektivitātes līmenis ir atkarīgs no konkrētā dzīvnieka veselības stāvokļa.

Lai iegūtu autologās šūnu terapijas produktu, ir nepieciešams veikt dzīvnieka anestēziju, kuras laikā tiek veiktas ķirurģiskas procedūras, lai iegūtu ārstnieciskā produkta izgatavošanai nepieciešamās šūnas.

Autologā šūnu terapija var tikt izmantota, lai ārstētu tādas pašas dzīvnieku slimības un ievainojumus, kuras ārstē allogēnā šūnu terapija. Abu veidu šūnu terapiju efektivitātes līmenis ir pierādīts neskaitāmos zinātniskajos pētījumos un piemēros.

“Medrego” piedāvā rīku tauku audu ievākšanai, kas nepieciešami autologās šūnu terapijas produkta izveidei.

 

*Saistību atruna: Medrego reģeneratīvās medicīnas produkti nav klasificējami kā medicīniskie produkti** vai veterinārās zāles. Medrego produkti satur sterilas dzīvnieku mezenhimālās audu šūnas, kas ir paredzētas lietošanai tikai dzīvniekiem. Produkts ir izgatavots pēc veterinārārsta pieprasījuma. 
** Definīciju veterinārajām zālēm  Eiropas Savienībā var atrast 2. pantā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2004/28/EK, grozījums Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2001/82/EK.

 

Ieteiktie raksti:

Autologous and allogeneic stem cell therapy for animal treatmentAutologous vs. Allogeneic – which one to choose?

Allogeneic (donor-derived) and autologous (own-derived) stem cell therapies – which one to choose and why?

Questions and answers about the stem cell therapy for animal treatmentAnimal Stem Cell Therapy: Questions & Answers

We gathered some frequently asked questions about animal stem cell therapy and provided some answers.

Horse tissue (tendon, ligament) treatment with stem cell therapyTissue healing & stem cells

If we know how horse tissue heals, we can also understand how exactly stem cell therapy helps with tissue healing.