Suņu artrīta ārstniecība ar cilmes šūnām

Suņu artrīts: iemesli, simptomi un ārstniecība ar cilmes šūnām

Osteoartrīts jeb deģeneratīvā locītavu slimība ir izplatīta suņu slimība. Tā var radīt sunim spēcīgas sāpes, kā arī drastiski samazināt suņu spēju kustēties. Diemžēl šobrīd šī slimība ir grūti ārstējama ar tradicionālās medicīnas palīdzību. Tomēr daudzi cilvēki tic, ka cilmes šūnas var patiešām palīdzēt. Un tam ir arī zinātniski pierādījumi.

Kādas ir osteoartrīta pazīmes?

Tā kā osteoartrīts ir progresīva slimība, sākotnējās slimības pazīmes var būt grūti pamanīt. Ar laiku var pamanīt, ka jūsu dzīvnieks kļūst mazāk aktīvs. Tāpat viņiem var parādīties klibošanas pazīmes. Šie simptomi pasliktinās, kad dzīvnieks ir neaktīvs ilgstošu laika periodu vai arī aukstākos laikapstākļos.

Cilmes šūnu terapija suņu artrīta ārstniecībai
Cilmes šūnu terapija suņu artrīta ārstniecībai

Kas izraisa osteoartrītu?

Parasti artrīts tiek konstatēts vecākiem suņiem, taču šī slimība var attīstīties arī agrīnā stadijā līdz ar kaulu un locītavu attīstības problēmām. Atkarībā no iemesla artrīts var skart vienu vai vairākas jūsu suņa locītavas. Lielākajā daļā gadījumu slimība attīstās kā abnormālas berzes rezultāts locītavā, ko izraisa locītavas nestabilitāte (piemēram, pēc saišu ievainojumiem), skrimšļu ievainojums vai abnormāla to attīstība, vai arī traumas. Gluži kā cilvēkiem, arī dzīvniekiem artrīta pazīmes var mainīties laika gaitā, un tās var parādīties dažādos vecumos.

Kā var ārstēt osteoartrītu?

Dog arthritis and joint pain treatment with Stem Cell Therapy
Dog arthritis and joint pain treatment with Stem Cell Therapy

Diemžēl artrīta ārstniecība ir ļoti sarežģīta. Lielākajā daļā gadījumu sunim tiek vienkārši doti pretsāpju medikamenti. Eksistē piedevas, kas var palīdzēt samazināt jūsu dzīvnieka kaulu blīvumu, bet tas negarantē ārstniecības veiksmīgumu. Dažos gadījumos var tikt piešķirts arī medicīnas plāns ar mērķi . [In some cases, a medical plan can be devised to help build back bone loss by addressing any dietary deficiencies your animal has.] Tas var palēnināt slimības progresu, taču negarantē slimības progresa pilnīgu apturēšanu.

Viena joma, kurā ir novēroti labi ārstniecības rezultāti, ir suņu cilmes šūnas. Tas nozīmē cilmes šūnu iegūšanu no cita suņa (donora – allogēnās cilmes šūnas) vai no paša pacienta suņa (autologās cilmes šūnas). Šīs cilmes šūnas pēc tam tiek transplantētas sāpes izraisošajā, problemātiskajā vietā, kur tās transformējas par organismam nepieciešamajām šūnām ar mērķi atjaunot bojātos audus un kaulus.

Šī ārstniecības metode ir pierādījusi sevi visapkārt pasaulē, izārstējot vairāk nekā 10 000 suņus. Daudzi eksperti ir apstiprinājuši suņu cilmes šūnu terapijas drošību un efektivitāti.

Eksperti ziņo, ka šīs terapijas efektivitāte sasniedz līdz pat ~85% līmeni.

Kaut arī šī terapija negarantē pilnīgu osteoartrīta progersijas apturēšanu, cilmes šūnas var atjaunot bojāto vietu līdz brīdim, kad tā vairs nesagādās problēmas. Principā jūsu suns varēs sportot un rotaļāties tikpat dzīvespriecīgi un aktīvi kā līdz šim. Tāpat cilmes šūnas likvidē arī sāpes!

Vēlaties uzzināt vairāk par cilmes šūnu terapiju suņiem vai pasūtīt to? Sazinieties ar mums, un mēs jums palīdzēsim! >>

 

Previous PostNext Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *