Zirgu ārstniecība ar cilmes šūnām

Zirgu ārstniecība ar cilmes šūnām

Ārstēt zirgu ievainojumus, jo sevišķi ortopēdiskos, ir vienmēr bijis sarežģīts darbs. Katram trešajam sporta zirgam savā karjerā uzrodas cīpslu vai saišu ievainojumi. Parasti to sadzīšana ilgst 9 – 12 mēnešus, un 70% no zirgiem vairs nespēj sasniegt iepriekšējos rezultātus. Atkārtota trauma tāpat rodas 66% gadījumu, un ievainojuma vietā veidojas rētaudi. Šādās situācijās pazeminās arī zirga spēju līmenis un tā vērtība.

Protams, zirgu īpašnieki vienmēr grib nodrošināt saviem dzīvniekiem vislabākās pieejamās ārstnieciskās metodes, kā arī atgriezties sacīkstēs pēc iespējas ātrāk. Tā rezultātā daudzi zirgu īpašnieki izmanto iespēju izmēģināt cilmes šūnas. Tāpēc šajā rakstā tiks aplūkoti zirgu cilmes šūnu terapijas pamati.

Zirgu ārstniecība ar cilmes šūnu terapiju
Zirgu ārstniecība ar cilmes šūnu terapiju

Šūnu iegūšana

Šūnas, kas tiek izmantotas zirgu ievainojumu ārstniecībai, ir pazīstamas kā mezenhimālās cilmes šūnas. Tās ir multipotentas stromālās šūnas, kas spēj transformēties dažādās cita veida šūnās, tostarp: osteoblastos (kaulu šūnas), hondrocīti (skrimšļu šūnas), miocīti (muskuļu šūnas) un adipocīti (tauku šūnas).

Eksistē vairākas iespējas un veidi, kā iegūt donora cilmes šūnas:

  • No kaulu smadzenēm;
  • No taukaudiem iegūtas cilmes šūnas;
  • Mātišķās cilmes šūnas. Tās tiek iegūtas no nabassaites asinīm, kā arī audiem;
  • Citas iespējas ar atšķirīgām priekšrocībām.

Šīs donoru šūnas tiek ievāktas un tad pavairotas līdz brīdim, kad ir iegūts ārstniecības procesam nepieciešamais šūnu skaits. Lielākajā daļā gadījumu tas ir ap 10 miljoniem cilmes šūnu – mēs to saskatām kā optimālo šūnu skaitu, kas nepieciešams, lai sasniegtu ārstniecības procesa efektivitātes maksimumu.

Kā cilmes šūnas var palīdzēt zirgiem?

Cilmes šūnas var tikt izmantotas zirgu ievainojumu ārstniecībā. Lieliski rezultāti ir novērojami zirga cīpslu un saišu ievainojumu ārstniecībā.

Pareiza cilmes šūnu izmantošana var samazināt ievainoto vietu dzīšanas laiku līdz pat 3-4 reizēm.

Medrego Stem Cell Treatment has a 90% Success rate
Medrego Stem Cell Therapy

Viena no jomām, kur ir novērojami ļoti labi šīs ārstnieciskās metodes rezultāti, ir virsējā pirksta saliecējstiegras (Deep Digital Flexor Tendons) ievainojumu ārstniecība. Šīs cīpslas palīdz noturēt lielāko dzīvnieka svara daļu. Tas nozīmē, ka šo cīpslu ievainojumi var radīt nopietnus ievainojumus un kaitējumus zirgam. Šo cīpslu ievainojumus ārstēt ir sarežģīti.

Statistika norāda, ka tradicionālo ārstniecisko metožu izmantošana var palīdzēt dzīvniekam atlabt aptuveni 29% apmērā. Zinātniski pētījumi un personiskā pieredze norāda, ka cilmes šūnu ārstnieciskās terapijas izmantošana var palīdzēt dzīvniekam atveseļoties pat 75% apmērā.

Medrego pieredze un gadījumi norāda līdz pat 90% lielu ārstniecības procesa rezultativitātes līmeni.

Kaut arī pētījumi un prakse neuzrāda ārstnieciskās metodes 100% rezultativitāti, tā uzrāda pietiekami augstu rezultativitātes līmeni, kas pilnībā attaisno un pamato tālākos pētījumus šajā jomā.

Tāpat ir pierādīts, ka cilmes šūnas var palīdzēt ārstēt šādas slimības un ievainojumus:

Nākotnē zinātnieki paredz cilmes šūnu iesaistīšanos ievainotu vai slimību skartu orgānu ārstniecībā, ortopēdisko slimību ārstniecībā, pat tādu slimību ārstniecībā kā laminīts. Mēs ar nepacietību gaidām to brīdi, kad cilmes šūnu ārstniecības metodes attīstīsies līdz pat šādam līmenim!

Vēlaties izmēģināt jauno cilmes šūnu terapiju saviem zirgiem? Sazinieties ar mums! >>

Previous PostNext Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *